Kawalerka to właściwie coś pomiędzy pokojem a małym mieszkaniem. Wiele osób posiadających takie lokum narzeka na panującą tam ciasnotę i brak komfortu. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy w kawalerce mieszkają dwie osoby – małżeństwo, matka z córką, dwie studentki, etc. Zdarza się też tak, że kupowane kawalerki wymagają gruntownego remontu. Wówczas można naprawdę dobrze dostosować ją do konkretnych potrzeb.
Przede wszystkim warto dobrze rozplanować dostępną przestrzeń mieszkalną. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się rezygnacja z drzwi do salonu i kuchni. Kolejnym krokiem musi być rozsądne zaplanowanie umeblowania pokoju dziennego. Warto zrezygnować z zakupu nadmiaru mebli. Najlepiej zdecydować się na rozkładaną kanapę, stół, komodę lub szafę oraz regał na książki. Na rynku dostępne są także łóżka posiadające wbudowane szuflady. Można tam schować pościel, ręczniki i inne przedmioty.
Ważne jest także optyczne powiększenie przestrzeni. Można w tym celu zastosować lustra w efektownych i stylowych ramach. Ponadto warto zdecydować się na tkaniny pasujące do stylu kawalerki i ciekawe dodatki

Comments are closed.